Post

Najlepszy sposób na zastosowanie uszczelniacza szyby przedniej

Czy masz nieszczelną przednią szybę? Uszczelniacz silikonowy może być doskonałym szybkim rozwiązaniem dla drobnych pęknięć wokół krawędzi szyby przedniej i uszczelki. Oto jak zastosować uszczelniacz szyby przedniej szyby jak profesjonalista.

Co to jest uszczelniacz szyby przedniej?

Na rynku napraw samochodowych, kilka różnych marek mają szyby i produktów uszczelniacz szkła. Sprawdź informacje na opakowaniu, ale ogólnie rzecz biorąc, wszystkie one są wodoodporne i zaprojektowane, aby wytrzymać trudne warunki pogodowe, wibracje, większość chemikaliów i ekstremalnych temperatur.

Te żele silikonowe są wykonane do przepływu do miejsc, takich jak przestrzeń między przednią szybą a uszczelką, które są trudne do osiągnięcia w celu stworzenia trwałego uszczelnienia. Ponieważ silikon jest dość płynny, gdy jest stosowany w górnej części okna, biegnie w dół i do wszystkich małych otworów i pęknięć, które mogą pozwolić wodzie przeciekać przez.

Po wyschnięciu, uszczelniacz jest całkowicie jasne. Jeśli został zastosowany prawidłowo, uszczelniacz powinien być związany z szyby i wypełnić pęknięcia i szczeliny w powierzchni. Oprócz szyb samochodowych, ten rodzaj uszczelniacza silikonowego do szyb samochodowych może być również stosowany na oknach bocznych, szyberdachach i oknach RV.

Rodzaje problemów Uszczelniacz szyby może rozwiązać

Może być stosowany do naprawy małych pęknięć wokół przedniej szyby, które mogą spowodować jej wyciek.

Niektóre modele samochodów mają większą lukę między ramą ciała samochodu i szyby. Woda może dostać się do tej szczeliny i zamarznąć, z czasem powoduje to, że uszczelka i klej wewnątrz, aby stać się kruche i crack. W ten sposób powstają nieszczelności wokół krawędzi przedniej szyby.

Kondensacja na szybie lub wody wewnątrz samochodu podczas lub po podróży do myjni lub szczególnie ulewne deszcze są oznaki nieszczelnej szyby. Rdza na starszych samochodach może być również znak, że woda jest w stanie wejść między ramą samochodu i uszczelki gumowej wokół przedniej szyby, która pomaga utrzymać szkło w miejscu. Jeśli zauważyłeś te problemy, uszczelniacz szyby może być właściwym rozwiązaniem.

Jak stosować uszczelniacz szkła

  • Po pierwsze, jeśli nie jesteś pewien, gdzie woda wchodzi, będziesz chciał zidentyfikować wyciek. Użyj węża ogrodowego, aby przejść wokół krawędzi przedniej szyby i uszczelki, testowanie małych obszarów i szukać śladów wody.
  • Następnie użyj grubej rolki taśmy maskującej lub taśmy malarskiej w celu ochrony szyby i farby samochodu podczas pracy. Zastosuj taśmę wokół krawędzi szkła i ramy samochodu. Nie spiesz się na tym etapie. Należy uważać, aby linia taśmy dokładnie, obejmując szkło i ramę, ale nie luka lub uszczelki.
  • Jeśli istnieją jakiekolwiek widoczne oznaki korozji lub rdzy wokół wycieku, będziesz chciał leczyć ten obszar. Aby tymczasowo naprawić problem rdzy, należy go wypiaskować i oczyścić. Następnie mały zestaw do naprawy farby obszar może być używany do neutralizacji rdzy i dotknij farby. Postępuj zgodnie z instrukcjami i zastosować tyle warstw rdzy spray i farby, jak to konieczne. To powinno być następnie zastosowanie lakieru bezbarwnego i pozostawić do wyschnięcia przez noc. Pamiętaj, że ten rodzaj malowania samochodu DIY nie jest zalecany, jeśli szukasz długoterminowego rozwiązania lub martwisz się o utrzymanie wartości swojego pojazdu. W tym przypadku, należy zawsze ufać auto ciała specjalisty.
  • Wytnij końcówkę szyby i uszczelniacz szkła rury pod kątem, aby umożliwić tylko niewielki przepływ żelu silikonowego.
  • Włóż teraz otwartą końcówkę do szczeliny, gdzie przednia szyba została wyciek. Delikatnie ścisnąć rurkę i zastosować wystarczającą ilość uszczelniacza do wypełnienia luki, aż żel jest na poziomie szyby i ramy. Wykonać gładką linię, która obejmuje cały obszar problemowy.
  • Użyj palca, aby uruchomić wzdłuż luki i wygładzić żel, który został zastosowany. Żel będzie nadal płynąć do pęknięcia, jak osiada i schnie.
  • Pozostawić uszczelniacz szyby do wyschnięcia na 10-15 minut. Następnie usunąć taśmę z wokół szkła i ramy szyby. Ważne jest, aby wyciągnąć wszystkie taśmy off zanim silikon wyschnie całkowicie.
  • Wyczyść wszelkie uszczelniacz szyby z samochodu za pomocą alkoholu i czystej szmatki. Jeśli jakiś nadmiar wyschła na szybie, można go ostrożnie zeskrobać za pomocą żyletki.
  • Najlepiej jest pozwolić uszczelniacz wyschnąć przez noc przed narażeniem go na deszczowe lub gorące warunki pogodowe.

Profesjonalna naprawa szyb samochodowych

Najlepszym długoterminowym rozwiązaniem dla tego typu wycieku jest współpraca z zaufanymi specjalistami od naprawy karoserii i szyb samochodowych, aby rozwiązać podstawowy problem, który pozwala wodzie dostać się do samochodu. Każdy rodzaj naprawy wykonywanej samodzielnie jest rozwiązaniem tymczasowym i może skutkować ograniczeniem widoczności przez przednią szybę. Plus, domowe zestawy naprawcze nie są gwarantowane, aby zatrzymać chip lub crack z rozprzestrzeniania lub coraz gorzej w czasie.