Post

Ujawnione: Najbardziej przyjazne dla pojazdów elektrycznych autostrady w Wielkiej Brytanii

Udostępnij Facebook Twitter

Nowe badania wykazały, że M74 w Szkocji jest najbardziej przyjazną dla pojazdów elektrycznych autostradą w ogóle, z najkrótszą średnią odległością pomiędzy punktami ładowania.

Jednak pobliska M8, która łączy Glasgow z Edynburgiem, jest najmniej przygotowana na rewolucję elektryczną, z tylko jedną stacją obsługi i brakiem punktów ładowania na jej 60-milowej długości, mimo że jest to najbardziej ruchliwa autostrada w Szkocji.

Podobnie w Anglii, na 32-milowej obwodnicy Manchesteru M60 brakuje jakichkolwiek punktów ładowania pojazdów elektrycznych na stacjach obsługi przy autostradzie.

Najbardziej przyjazne autostrady dla pojazdów elektrycznych według liczby kilometrów przypadających na jedno miejsce ładowania

M6, która jest najdłuższą autostradą w Wielkiej Brytanii i łączy West Midlands z północno-zachodnią Anglią, jest faworytem wśród właścicieli pojazdów elektrycznych, zajmując drugie miejsce z punktami ładowania średnio co 14,5 mili wzdłuż 232-milowej trasy.

Według badania przeprowadzonego dla witryny zakupów motoryzacyjnych CarGurus, M25 (który jest często nazywany wśród narodu najmniej ulubionych i najbardziej ruchliwych autostrad), ma tylko cztery miejsca ładowania na swojej 117-milowej długości.

"Podczas gdy wielu kierowców samochodów elektrycznych większość ładowania wykonuje w domu, najprawdopodobniej nadal zdarzają się sytuacje, w których ładowanie w połowie podróży będzie niezbędne, szczególnie na długich trasach autostradowych" - powiedział Chris Knapman, redaktor CarGurus UK.

"W związku z tym, jest to pocieszające, aby zobaczyć, jak często będzie można znaleźć punkt ładowania na różnych autostradach w Wielkiej Brytanii."