Post

Nowy Ford Focus robi furorę na rynku nowych samochodów

Udostępnij Facebook Twitter

Ford czerpie korzyści z nowych i ulepszonych technologii zastosowanych w Focusie 2011, po tym jak hatchback okazał się drugim najpopularniejszym modelem w Wielkiej Brytanii w zeszłym miesiącu.

W najnowszym Focusie zastosowano więcej technologii niż w poprzedniej generacji, zarówno w procesie produkcji, jak i w systemach wspomagających kierowcę, po tym, jak Ford ujawnił, że zainwestował około 60 milionów funtów w technologię laserową, która ma pomóc w zmniejszeniu hałasu powodowanego przez drogi i wiatr.

Lasery są w stanie zmierzyć kompatybilność części i ich rozmiar znacznie dokładniej niż w poprzednim procesie ręcznym, a także dostarczają bardziej szczegółowych informacji zwrotnych.

Ron Johnson, kierownik ds. jakości produkcji Ford of Europe uważa, że zrobotyzowana technologia laserowa zapewnia firmie stopień precyzji, jakiego nie miała nigdy wcześniej.

Powiedział: "Skanuje on wymiary 500 kluczowych obszarów z dokładnością do dziesiątej części milimetra, aby mieć pewność, że części są idealnie dopasowane, a nasze kabiny są niezwykle ciche".

Lasery Forda są następstwem niedawnego ogłoszenia przez Euro NCAP, że amerykański producent był pierwszą marką spoza segmentu premium, która uzyskała przyznawane przez tę instytucję bezpieczeństwa nagrody "Advanced Awards" za systemy Lane Keeping Aid i Active City Stop.

Oba systemy aktywnego bezpieczeństwa wykorzystują czujniki i kamery do monitorowania otoczenia, a następnie ostrzegają kierowcę o potencjalnym zdarzeniu i w razie potrzeby interweniują poprzez uruchomienie hamulców.

Jak sugeruje nagroda Euro NCAP, Focus najnowszej generacji ma bogatą listę wyposażenia i funkcji, które bardziej niż kiedykolwiek wcześniej pasują do marek wykonawczych.

Tradycyjnie marki z segmentu executive były synonimem leasingu, jednak Ford Focus, jak również inne, mniejsze modele z segmentu mainstream, stają się coraz bardziej popularne wśród leasingobiorców biznesowych.

Samochody segmentu C, takie jak Focus czy Volkswagen Golf, nie pozostają już w tyle pod względem wyposażenia, a co ważniejsze, pokonują kierowców klasy wyższej pod względem zużycia paliwa i emisji spalin, co oznacza korzyści podatkowe i ubezpieczeniowe.

O Autorze

Justin Christley jest blogerem serwisu Askaprice.com, który oferuje najlepsze oferty dealerów, a także porady dotyczące leasingu nowych samochodów, PCP i HP. Usługa jest całkowicie bezpłatna!