Post

Jak pozbyć się 10 najniebezpieczniejszych rzeczy z szyb samochodowych

 

Oto kilka sposobów majsterkowania, aby usunąć dziesięć najtrudniejszych rzeczy z szyb samochodowych.

1. Barwnik okienny

Oto jak można usunąć folię do barwienia okien. Aby poluzować klej z szyby tint, użyj pistoletu ciepła lub suszarki do włosów. Podkręć ją do najwyższego ustawienia i trzymaj w odległości około dwóch cali od okna. Użyj plastikowego skrobaka, aby podnieść krawędzie z szyby. Możesz pracować w częściach, podgrzewając folię barwiącą, a następnie ją odklejając. Aby usunąć klej przyklejony do szyby, użyj czystej, niestrzępiącej się szmatki i WD-40. Na koniec wytrzyj szybę środkiem do czyszczenia szyb i ręcznikiem papierowym.

2. Naklejki

Naklejki i kalkomanie umieszczone na szybach samochodowych nie muszą być wieczne. Po namoczeniu naklejek w wodzie z mydłem lub w roztworze ze środkiem zmiękczającym do prania i wodą, większość naklejek można łatwo usunąć. Plastikowe skrobaczki są bezpieczniejsze niż żyletki, ponieważ mogą porysować przednią szybę.

Jeśli naklejki winylowe są uparte, podgrzać obszar z suszarką do włosów / pistolet ciepła pierwszy. Klej zacznie się oddzielać, gdy ustawienie ciepła jest wysoki. Następnie użyj plastikowego noża, aby usunąć naklejkę z przedniej szyby. Wszelkie pozostałości można usunąć za pomocą środka do usuwania kleju, takiego jak Goo Gone. Na koniec wytrzyj szybę samochodu do czysta niestrzępiącą się szmatką.

3. Sok z drzew

Lepkie soki z drzew mogą utrudniać czyszczenie szyb samochodowych, zwłaszcza jeśli wycieraczki zostały rozmazane. Zalecamy użycie zwykłego alkoholu*. Możesz również użyć sprayu na robaki. Nałóż niewielką ilość rozcieńczonego alkoholu na szmatkę i pozostaw na minutę. Następnie przetrzyj szmatką miejsce, w którym się znajduje. Kontynuuj dodawanie roztworu alkoholu do szmaty i przecieranie szmatą, aż zniknie. Do czyszczenia użyj środka do czyszczenia szkła.

4. Farba w sprayu

Farba w sprayu na przedniej szybie nie jest trwała, więc nie panikuj. Po pierwsze, użyj plastikowego noża, aby zeskrobać farbę. Używaj długich pociągnięć, aby przesuwać szybę w jednym kierunku. Aby usunąć resztki farby, nanieś niewielką ilość na szybę za pomocą acetonowego środka do czyszczenia lakieru do paznokci. Użyj ściereczki z mikrofibry, aby delikatnie przetrzeć obszar. Dokładnie spłucz przednią szybę i umyj samochód.

5. Guma

Guma do żucia może być trudna do usunięcia z każdej powierzchni. Lód może być używany do utwardzenia gumy, aby uzyskać go z przednich szyb. Po usunięciu jak najwięcej, umieść kilka kostek lodu w plastikowej torbie. Trzymaj go tam przez jakiś czas. Następnie usunąć wszelkie pozostałe gumy z szyby. Spryskaj obszar środkiem odstraszającym robaki i wetrzyj go w czyste szmaty, jeśli nadal jest lepki. Użyj wody z mydłem i gąbki, aby go wyczyścić.

6. Pluskwy

Pluskwy na przedniej szybie to jedyny minus lata. Istnieją konkretne spraye do pluskiew, które działają, takie jak Turtle Wax i BEST Bug-Off. WD-40 to świetna opcja dla majsterkowiczów.

Pozwól, aby olej nasączył miejsce i pozostaw je na chwilę. Następnie użyj zwykłej gąbki kuchennej, aby wyszorować szkło. Wreszcie, użyj ściereczki z mikrofibry, aby wytrzeć szybę do czysta.

7. Plamy z kwaśnego deszczu

Pojazdy mogą zostać poważnie uszkodzone przez kwaśne deszcze. Chociaż nie stanowi on dużego zagrożenia dla szyb i okien, może ograniczać widoczność. Istnieje niedrogie rozwiązanie na trudne plamy z kwaśnego deszczu. Do czyszczenia szyb samochodowych należy użyć białego octu i wody. Jedną filiżankę octu można rozcieńczyć w jednej czwartej wody, aby przygotować butelkę z rozpylaczem. Przetrzyj szybę ściereczką z mikrofibry lub ręcznikiem papierowym. Powinno wyschnąć czyste i bez smug.

8. Plamy wody

To może być frustrujące, gdy widzisz plamy wody na przedniej szybie po myciu samochodu. Zrób roztwór octu używając równych części zwykłego białego octu i wody destylowanej. Niech rozwiązanie siedzieć przez około minutę przed zastosowaniem go do plam wody. Po około minucie, spłucz szybę i osusz ją suchym ręcznikiem.

9. Lód

Jest to okropne uczucie być na zewnątrz w zimnie, odpryskując na lodzie przedniej szyby. Spryskanie przedniej szyby alkoholem* jest szybkim sposobem na rozpuszczenie lodu. Przechowuj w garażu pojemnik z rozpylaczem wypełniony w 1/3 wodą i w 1/3 alkoholem. Szybkie spryskanie przedniej szyby rozpuści lód. Alkohol nie przymarznie do szyby w przeciwieństwie do zwykłej wody.

10. Ślady po wycieraczkach

Użyj płynu do mycia szyb na bazie alkoholu, aby usunąć smugi z wycieraczek. Ważne jest, aby wyczyścić spód wycieraczek. Rozpylić środek do czyszczenia szyb na czystą szmatkę, a następnie podnieść wycieraczki z podłoża i oczyścić pióra. Podczas czyszczenia piór wycieraczek należy sprawdzić ich stan. Jeśli pióra wycieraczek powodują wiele plam, być może nadszedł czas, aby je wymienić.