Post

Wkrótce otwarcie: Pierwszy w Wielkiej Brytanii punkt ładowania pojazdów elektrycznych

Udostępnij Facebook Twitter

Pierwszy w Wielkiej Brytanii w 100% elektryczny przedpole jest bliski ukończenia, a jego otwarcie zaplanowano na listopad.

Największe marki, w tym WH Smith, Costa Coffee, Post Office, Booths, Tesla, AA, Gourmade i ABB, nawiązały współpracę z Gridserve, aby pomóc w realizacji wizji XXI wieku, zgodnie z którą ładowanie pojazdów elektrycznych (EV) ma być równie proste i bezstresowe, jak korzystanie ze stacji benzynowych, ale z radykalnie poprawionym doświadczeniem klienta.

Pierwsza z liczącej 1 mld funtów ogólnokrajowej sieci ponad 100 elektrycznych stacji paliw zostanie otwarta w pobliżu Braintree w Essex.

Finansowane przez Gridserve, Hitachi Capital UK PLC i Innovate UK, 30 pojazdów elektrycznych będzie mogło być ładowanych jednocześnie za pomocą szybkich ładowarek, które mogą dostarczyć do 350kW mocy ładowania, umożliwiając kierowcom samochodów elektrycznych zwiększenie zasięgu o 200 mil w ciągu zaledwie 20 minut.

Oprócz sześciu ładowarek Tesla Supercharges, będą 24 ładowarki - połowa z nich może dostarczyć do 350kW mocy - dostarczone przez szwajcarsko-szwedzkiego giganta technologicznego ABB.

Podczas ładowania pojazdów kierowcy będą mogli zrelaksować się i zrobić zakupy w nowoczesnym obiekcie, który zaspokoi wszystkie ich potrzeby.

W dwupiętrowym budynku znajduje się poczekalnia, bezpłatny, superszybki internet bezprzewodowy, wysokiej klasy umywalnie, wydzielone strefy dla dzieci i dobrego samopoczucia oraz sale spotkań biznesowych.

Na parterze kompleksowa przestrzeń handlowa, obsługiwana przez WH Smith, obejmuje kawiarnię, supermarket, a także świeżą i mrożoną żywność.

"Pierwszy w Wielkiej Brytanii stacja benzynowa z napędem elektrycznym to coś więcej niż elektryczny odpowiednik nowoczesnej stacji benzynowej - to w pełni kompleksowe rozwiązanie dla klientów, oferujące to, co najlepsze w brytyjskim handlu detalicznym i obsłudze klienta, zaspokajające pełen zakres potrzeb konsumentów i kierowców" - powiedział Toddington Harper, założyciel i dyrektor generalny Gridserve.

Poppy Welch, szefowa Go Ultra Low, wspólnej kampanii rządu i przemysłu mającej na celu promowanie upowszechniania pojazdów elektrycznych, skomentowała: "Innowacje, takie jak plac przedpola ładowania elektrycznego Gridserve, zapewniają coraz większej liczbie osób w całym kraju dostęp do infrastruktury ładowania, a detaliści zapisujący się do partnerstw takich jak to, wspierają ruch w kierunku zelektryfikowanej przyszłości".

"Wielka Brytania już teraz cieszy się dostępem do jednej z najbardziej kompleksowych sieci ładowania w Europie, z ponad 33 000 publicznych punktów ładowania w ponad 12 000 miejsc w całej Wielkiej Brytanii.

"Sieć ta będzie rosła z siły na siłę, ponieważ ciągłe inwestycje zarówno ze strony firm prywatnych, jak i rządu umożliwiają szybką ekspansję, co jeszcze bardziej ułatwi kierowcom samochodów elektrycznych uzupełnianie energii w podróży".