Post

Jak odmgławiać szyby w samochodzie - szybko!

Mgła jest częstym problemem w miesiącach zimowych. Jak wszyscy wiemy, kiedy zimne powietrze na zewnątrz wchodzi w kontakt z oknami, które są ogrzewane od wewnątrz samochodu, tworzy kondensację. Taka mgła może znacznie pogorszyć widoczność. Dodatkowo, może być prawdziwym utrapieniem, gdy próbujesz dotrzeć gdzieś na czas.

Najszybszym sposobem na wyeliminowanie mgły z szyb samochodowych i przedniej szyby jest proces składający się z czterech kroków.

  1. Ustaw ogrzewanie na wysokie obroty.
  2. Włącz klimatyzację.
  3. Dezaktywuj recyrkulację powietrza.
  4. Opuść szyby samochodu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego szyby samochodowe zaparowują i poznać nasz szybki proces odmgławiania. Ponadto, mamy kilka sztuczek, które pomogą Ci zapobiec tworzeniu się mgły na szybach samochodowych w przyszłości.

Dlaczego szyby samochodowe są zaparowane?

Mroźna zimowa pogoda oznacza niższy punkt wilgotności względnej. Chłodne powietrze generalnie zawiera mniej wilgoci niż ciepłe, wewnętrzne środowisko. Wsiadanie do samochodu z mokrą kurtką lub śniegiem na butach to klasyczne przykłady tego, jak dodatkowo zwiększamy ilość wilgoci. Następnie, podczas jazdy, użytkownicy wdychają gorące, wilgotne powietrze. W czasie porannej podróży do pracy mogą zabrać ze sobą filiżankę gorącej kawy, która wydziela parę wodną. Następnie, gdy samochód się nagrzewa, mgła tworząca się na przedniej szybie i oknach może naprawdę zacząć stanowić problem dla widoczności.

Jak mogę szybko odmgławić szyby?

Istnieją tylko cztery proste kroki, aby odtłuścić szyby w samochodzie super szybko. A te wskazówki DIY są poparte naukowo.

Podkręć ogrzewanie

To jest pierwszy krok. Kiedy po raz pierwszy wsiądziesz do samochodu, włącz ogrzewanie na pełnym gazie. Wysoka temperatura pomoże wchłonąć więcej wilgoci z wnętrza samochodu.

Włącz klimatyzację

Następnym krokiem jest włączenie klimatyzacji. Może się wydawać, że pogorszy to stan zaparowanych szyb, ale w rzeczywistości pomaga to wchłonąć nadmiar wilgoci z powietrza.

Wyłącz recyrkulację powietrza

Trzecim krokiem do odmgławiania okien w samochodzie jest wyłączenie opcji recyrkulacji powietrza. Tę funkcję sterowania klimatem można wyłączyć, naciskając przycisk, na którym widnieje zakrzywiona strzałka w symbolu samochodu. Aby przyspieszyć proces usuwania wilgoci, najlepiej jest zasysać zimne powietrze z zewnątrz pojazdu. Dzieje się tak dlatego, że zimne zimowe powietrze nie zatrzymuje tak dużo wilgoci jak wnętrze samochodu, w którym występują większe różnice temperatur.

Otwórz okna

Ostatnim krokiem jest otwarcie bocznych okien tylko na oścież. Może to być niewygodne i zimne dla kierowcy i pasażerów, ale to tylko na chwilę. Aby szybko odmrozić przednią szybę, powinieneś otworzyć jak najwięcej okien. Pomoże to zastąpić bardziej wilgotne powietrze wewnątrz samochodu suchszym powietrzem z zewnątrz.

Jak mogę zapobiec mglistej przedniej szybie?

Teraz, gdy znasz już najprostszy sposób na błyskawiczne odmgławianie szyb samochodowych, pójdźmy o krok dalej. Zastosowanie specjalnego produktu może pomóc w zapobieganiu okna od mgły w pierwszej kolejności. Istnieje kilka produktów, które będą potrzebne pod ręką, aby to zrobić, które można znaleźć w lokalnym sklepie motoryzacyjnym lub sklepie z akcesoriami samochodowymi.

Po pierwsze, należy oczyścić i przygotować szybę. Zalecamy użycie wysokiej jakości środka do czyszczenia szyb bez amoniaku oraz ręcznika z mikrofibry.
Następnie należy odtłuścić szybę. Użyj środka do czyszczenia powierzchni w sprayu na bazie alkoholu, przeznaczonego do usuwania oleju i smarów. W ten sposób pozbędziesz się wszelkich śladów tłuszczu i przygotujesz szkło do aplikacji produktu przeciwmgielnego.
Następnie, zastosuj środek przeciwmgielny do wewnętrznej strony przedniej szyby. Ten produkt zapobiegnie zaparowaniu szyb. Będziesz musiał rozpylić produkt na aplikator micro-suede, który jest z nim dostarczany. Wystarczy kilka pryśnięć bezpośrednio na powierzchnię aplikatora. Przetrzyj szybę tym produktem, najpierw pionowymi pociągnięciami, a następnie poziomymi. Pozostawić do wyschnięcia zgodnie z instrukcją anti-fog na 2 do 5 minut.
Na koniec wypolerować szklaną powierzchnię czystym, suchym ręcznikiem z mikrofibry.