Post

Rowan Atkinson rozbija supersamochód F1

Udostępnij Facebook Twitter

Rowan Atkinson, odtwórca roli Mr Beana, został przewieziony do szpitala po tym, jak rozbił swój kultowy supersamochód McLaren F1. Uważa się, że aktor wyszedł cało z wraku, doznając jedynie urazu barku, ku zdziwieniu gapiów.

Wypadek miał miejsce na drodze A605 w Haddon, Cambridgeshire, gdzie samochód podobno kilkakrotnie wpadł w poślizg, a następnie zderzył się z drzewem i latarnią, w wyniku czego pojazd stanął w płomieniach.

Służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce zdarzenia około godziny 19.30 wczoraj (4 sierpnia). Przedstawiciele pogotowia ratunkowego oraz straży pożarnej i służb ratowniczych przekazali następujące informacje:

"Zostaliśmy wezwani do kolizji drogowej z udziałem jednego pojazdu o godzinie 7.30 dziś wieczorem na drodze A605 w Haddon" - powiedział rzecznik East of England Ambulance Service.

Rzecznik dodał, że mężczyzna został przewieziony do szpitala w Peterborough z "niewielkim urazem ramienia". "Załogi opanowały pożar do godziny 20.13," powiedziała rzeczniczka Cambridgeshire Fire and Rescue.

"Uczyniono pojazd bezpiecznym i użyto jednego węża do ugaszenia pożaru. Jedna osoba została poszkodowana, ale nie została uwięziona".

Atkinson jest entuzjastą motoryzacji i ostatnio pojawił się w Top Gear, zajmując najwyższe miejsce na tablicy liderów w programie "Gwiazda w samochodzie za rozsądną cenę", pokonując tor w 1 minutę 42,2 sekundy.

To nie pierwszy raz, kiedy aktor trafił na pierwsze strony gazet po udziale w wypadku w McLarenie F1. W 1999 roku uczestniczył w zderzeniu z metrem w Szkocji, w wyniku którego uszkodzeniu uległ przód pojazdu.

Na szczęście w wypadku nie brały udziału żadne inne pojazdy i wydaje się, że pan Atkinson nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.