Post

Skoda Kodiaq jako zdalny system ratownictwa medycznego

Udostępnij Facebook Twitter

Specjalnie przerobiony SUV Skoda Kodiaq jest najnowszym pojazdem, który dołączył do floty Great Western Air Ambulance Charity.

Pracownicy pogotowia ratunkowego będą teraz mogli dotrzeć samochodem do najbardziej oddalonych miejsc wezwań na numer 999 w całym regionie, który obejmuje Bristol, Bath, North Somerset, North East Somerset, Gloucestershire i South Gloucestershire.

Mieszkańcy korzystają już z pomocy helikoptera Helimed 65, który reaguje na najpoważniejsze incydenty. Teraz, dzięki Kodiaqowi 4×4, zespół opieki krytycznej dysponuje pojazdem zdolnym do dotarcia do nagłych przypadków, gdy lot helikoptera jest nieodpowiedni lub gdy do miejsca, w którym znajduje się pacjent, łatwiej dotrzeć drogą lądową.

Kodiaq został poddany konwersji na zamówienie, aby spełnić indywidualne potrzeby organizacji Great Western Air Ambulance Charity. Jego 720-litrowy bagażnik został całkowicie przeprojektowany, aby skutecznie pomieścić cały sprzęt ratujący życie, taki jak zbiorniki z tlenem i respiratory.

System informacyjno-rozrywkowy pojazdu został również przeniesiony, aby umożliwić zainstalowanie ekranu reagowania na numer 999, dostarczającego załodze pokładowej szczegółowych informacji na temat każdego nagłego wypadku i najszybszej trasy do miejsca zdarzenia.

Zewnętrzne elementy wykończeniowe pojazdu, wykonane przez autoryzowanego przetwórcę Skody, firmę Halls Electrical Ltd, obejmują m.in. wykonane na zamówienie wyposażenie ambulansu lotniczego oraz system oświetlenia, dzięki czemu pojazd jest wyraźnie rozpoznawalny.

"Posiadanie niezawodnych, odpowiednich i w pełni wyposażonych samochodów jest dla nas niezbędne, aby dotrzeć do pacjentów i leczyć ich w najbardziej efektywny sposób" - powiedział John Wood, Air Operations Officer w Great Western Air Ambulance Charity.

"Nowe pojazdy ŠKODA umożliwią naszemu zespołowi pokonywanie trudniejszego terenu i bezpieczną jazdę w trudnych warunkach pogodowych, aby szybko i bezpiecznie dotrzeć do pacjentów, szczególnie na obszarach wiejskich."