Post

Kierowcy w niedzielę - Szaleństwo w Wielkiej Brytanii

Udostępnij Facebook Twitter

Badania przeprowadzone przez porównywarkę ubezpieczeń confused.com wykazały, że nieuważni kierowcy są głównym powodem irytacji wśród brytyjskich kierowców. Badanie wykazało, że 60% brytyjskich kierowców odczuwa zwiększony poziom stresu i irytacji, gdy utkną za samochodem jadącym z niewielką prędkością. Co alarmujące, 45% kierowców przyznało się do prób niebezpiecznego wyprzedzania wolno jadących pojazdów, aby uwolnić się od stresu i irytacji spowodowanej pozostawaniem za nimi.

Badania przeprowadzone przez Departament Transportu wykazały, że 143 wypadki rocznie są bezpośrednio spowodowane przez powolnych kierowców lub "niedzielnych kierowców", jak się ich często nazywa.

Niestety, obecnie w Wielkiej Brytanii niewiele można zrobić, aby powstrzymać zbyt wolno jeżdżących kierowców. Wszyscy dobrze znamy środki podejmowane w celu zapobiegania nadmiernej prędkości kierowców, ale powolni kierowcy mogą okazać się równie niebezpieczni w sytuacjach, gdy inni próbują wykonywać niebezpieczne manewry, aby uniknąć utknięcia za nimi. Niemal jedna trzecia kierowców doświadczyła sytuacji, w której prawie nie doszło do wypadku lub uczestniczyła w zdarzeniu z powodu takich niedzielnych kierowców. |Nic więc dziwnego, że połowa brytyjskich kierowców popiera pomysł wprowadzenia pierwszego w historii "fotoradaru", a 27% jest za wprowadzeniem na drogach pasa do jazdy z małą prędkością, aby zwalczać tych, którzy chcą jeździć z małą prędkością.

Fotoradar" będzie wyłapywał tych powolnych kierowców, którzy tak bardzo irytują resztę z nas, karząc ich mandatem za jazdę z prędkością niższą niż dopuszczalna. W 2011 r. rząd wprowadził mandat w wysokości 100 funtów za nieostrożną jazdę, który obejmuje także tych, którzy jeżdżą zbyt wolno, a na niektórych autostradach w Wielkiej Brytanii obowiązują obecnie minimalne ograniczenia prędkości. jednak niewiele jest środków zapobiegawczych, które są rzeczywiście wprowadzane w życie.