Post

Pośpiech w ostatniej chwili przy rezerwacji przeglądów technicznych

 

Miliony kierowców ścigają się, aby zarezerwować swoje testy MOT, ponieważ warsztaty stoją w obliczu sześciomiesięcznych zaległości wynikających z blokady koronawirusowej.

Prawie 12 milionów kierowców kwalifikowało się do urlopu MOT wprowadzonego w marcu, z prawie dwoma na pięć (37%) korzystających z sześciomiesięcznego przedłużenia.

Jednak obecnie szacuje się, że cztery miliony pojazdów potrzebuje MOT przed końcem roku - i warsztaty walczą, aby dopasować je na górze prawie dziewięć milionów testów pierwotnie należnych w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Według nowych badań z Confused.com, dodatkowy milion więcej kierowców są należne do podjęcia ich samochód na MOT w październiku sam, na dodatek do 3,6 mln testów już należnych w tym miesiącu.

Kierowcy, którzy nie dokonają rezerwacji z wyprzedzeniem, mogą ryzykować, że ich certyfikat MOT straci ważność, jeśli nie znajdą miejsca wystarczająco szybko. Za jazdę bez ważnego MOT grozi kara w wysokości do 1000 funtów i może ona unieważnić polisę ubezpieczeniową samochodu.

"Wakacje MOT były świetnym sposobem, aby pomóc kierowcom utrzymać ich samochód na drodze podczas blokady, bez ryzyka unieważnienia ich ubezpieczenia", powiedział Alex Kindred, ekspert ds. ubezpieczeń samochodowych w Confused.com.

"Jednakże, z tak wielu ludzi korzystających z wakacji, nie będzie dużo presji na warsztaty teraz nadążyć z testami. Upewnij się, że dokonujesz rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, aby nie ryzykować jazdy bez ważnego MOT.

"Przeprowadzenie kilku kontroli samochodu zwiększy Twoje szanse na zdanie go bez żadnych problemów. Jeśli jesteś zdezorientowany, jak możesz to zrobić, stworzyliśmy listę kontrolną, aby utrzymać samochód w dobrym stanie technicznym."

Więcej na: http://shine4car.pl