Post

Jaki samochód? Zdobywcy nagród Green Car Award - Impreza "Burza" Greenpeace

Udostępnij Facebook Twitter

Wczoraj wieczorem w elektrowni Battersea, która przez kolejne cztery dni będzie gościć festiwal ekologicznych samochodów What Car? Green car awards odbyło się w elektrowni Battersea, która przez następne cztery dni będzie gościć festiwal samochodów niskoemisyjnych eco velocity.

W sumie przyznano 9 nagród, z których Vauxhall Ampera został zwycięzcą ogólnym.

Redaktor naczelny What Car? Chas Hallett powiedział: "Vauxhall Ampera stanowi ogromny krok w dziedzinie samochodów napędzanych paliwami alternatywnymi. Oferuje wszystkie korzyści płynące z posiadania pojazdu elektrycznego, a jednocześnie nie ma praktycznie żadnych wad. Daje kierowcom możliwość znacznego ograniczenia emisji bez zmiany stylu życia, czyli dokładnie to, czego potrzebują ekologiczne samochody."

Wśród zwycięzców znalazł się Volkswagen ze swoim Golfem Bluemotion, który drugi rok z rzędu został uznany za najlepszy ekologiczny mały samochód rodzinny.

Greenpeace prowadzi obecnie głośną kampanię przeciwko Volkswagenowi, największemu koncernowi samochodowemu w Europie, który, jak twierdzi, finansuje grupy lobbystyczne sprzeciwiające się zwiększeniu przez Europę zobowiązań do redukcji emisji gazów cieplarnianych z 20% do 30% do roku 2020. Kampania "Ciemna strona VW", która ma obecnie 370 921 zwolenników na stronie, nawiązuje do reklamy Volkswagena z Super Bowl, w której dziecko przebrane było za Dartha Vadera. Na stronie można przeczytać, że "VW sprzeciwia się kluczowym przepisom środowiskowym, których potrzebujemy, aby nasza planeta nie poszła w stronę Alderaanu (bye bye). Ale nie wszystko stracone. Czujemy, że w Volkswagenie jest dobro".

Greenpeace twierdzi również, że tylko 6% pojazdów sprzedanych przez VW w 2010 r. stanowiły ich bardziej wydajne, ekologiczne modele. Wczoraj wieczorem na rozdaniu nagród What Car? green car rozdawali ulotki i wyświetlali ogromne obrazy "ciemnej strony" na samej elektrowni Battersea, jak na zdjęciu poniżej.

Redaktor naczelny What Car? Chas Hallett powiedział: "Volkswagen Golf BlueMotion pokazuje, że nadal można być ekologicznym, po prostu ulepszając technologię, która jest już sprawdzona i dostępna w tej chwili. Golf oferuje płynne wrażenia z jazdy, które trudno odróżnić od zwykłego Golfa z silnikiem Diesla. Ma też mnóstwo luksusowych i bezpiecznych funkcji".

Poniżej przedstawiamy pełną listę zwycięzców z wczorajszego wieczoru: