Post

Top 10 najpopularniejszych samochodów dla osób uczących się jeździć

Udostępnij Facebook Twitter

Nowe badania wykazały, że najczęściej wybieranym samochodem do prywatnej nauki jazdy jest Ford Fiesta.

Fiesta to samochód, który jest najczęściej ubezpieczany na czas nauki jazdy przez specjalistów od ubezpieczeń dla początkujących kierowców i samochodów tymczasowych, Veygo.

Veygo uważa, że ten najlepiej sprzedający się nowy i używany samochód w Wielkiej Brytanii jest "miły i łatwy w prowadzeniu dla nowych kierowców" i jest jedną z najlepszych dostępnych opcji.

Top 10 najpopularniejszych samochodów do nauki jazdy

1 Ford Fiesta2 Vauxhall Corsa3 Volkswagen Polo4 Volkswagen Golf5 Ford Focus6 Vauxhall Astra7 Mini Hatch8 Fiat 5009 Renault Clio10 Toyota YarisBadanie ujawnia również prawdziwy koszt nauki jazdy - od tymczasowego prawa jazdy, poprzez lekcje jazdy, aż po rzeczywiste testy, wszystko to się sumuje.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to ubiegać się o tymczasowe prawo jazdy, które kosztuje 34 funty w przypadku aplikacji online.

Lekcje jazdy zwykle kosztują od £25-£30 za godzinę i zaleca się 45 godzin lekcji (i dalsze 22 godziny praktyki), co daje koszt średnio £1,237.50 za same lekcje.

Następnym etapem są właściwe testy. Egzamin teoretyczny jest pierwszy i kosztuje £23 do zarezerwowania, przed ostatnim krokiem, testem praktycznym. Ten kosztuje albo £65 w dzień powszedni albo £75 jeśli wolisz zdawać egzamin w weekend.

Wszystko to oznacza, że nauka jazdy kosztuje średnio £1,370, jeśli podejdziesz do egzaminu praktycznego w ciągu tygodnia. Ostateczny koszt wzrasta do £1,370, jeśli podejdziesz do testu w weekend.

Wreszcie, badanie ujawniło, że rodzice, a dokładniej ojcowie (44,1%) są najbardziej popularnymi alternatywnymi instruktorami jazdy, a następnie mamy (32,2%).

Narzeczeni (0,3%) i małżonkowie (1,3%) byli najrzadziej wybieranymi instruktorami jazdy przez uczących się kierowców.

Nauka jazdy z członkami rodziny lub naszymi drugimi połówkami nie jest pozbawiona wyzwań - prawie jedna piąta uczących się kierowców wymienia kłótnie jako najtrudniejszą część nauki jazdy prywatnie.

Na drugim miejscu znalazł się brak profesjonalnego instruktora i podwójnej kontroli (13,5%) oraz brak czasu (7,5%) z powodu zamknięcia i zobowiązań zawodowych.

Bob Brown, profesjonalny instruktor jazdy z Oxfordshire, ma następujące wskazówki, jeśli twój syn lub córka nie jest w stanie mieć profesjonalnych lekcji:

    Najczęstszym błędem jest to, że często oczekiwania rodziców są zbyt wysokie! Pamiętaj, jak trudno było na początku dla Ciebie.Bądź cierpliwy i robić małe kroki.Zacznij od mniejszych dróg w spokojnych czasachPewnij się, że masz dziecko wygodne z jazdy przed umieszczeniem zbyt wiele presji na nich, z jak manewrów.Ważne jest, aby ćwiczyć, mało i często!