Post

Jakie są zastosowania preparatów APC w samochodzie?

Czy istnieje uniwersalny środek czyszczący, który wyczyści wszystkie powierzchnie wewnątrz i na zewnątrz samochodu? Okazuje się, że APC (all-purpose cleaner) jest uniwersalnym środkiem, który czyści wszystkie powierzchnie wewnątrz i na zewnątrz samochodu. W jakich sytuacjach warto sięgnąć po tego typu preparaty? Które z nich są najdroższe?

APC - preparat do zadań specjalnych

Na wstępie należy wspomnieć, że kosmetyki APC można zaliczyć do produktów do zadań specjalnych. Najlepiej sprawdzają się do punktowego czyszczenia silnie zabrudzonych powierzchni. Nie mają one zastąpić antystatycznych plastików czy szamponów samochodowych. Produkty te stawiają na wysoką skuteczność i usuwanie zabrudzeń, a także pozostawienie błyszczącego lub matowego wykończenia.

Główną zaletą uniwersalnych środków czyszczących jest ich uniwersalność

Produkty APC stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich wszechstronność. Oznacza to, że produkt może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Oznacza to, że należy wybrać substancje aktywne, tj. takie, które rozpuszczają brud w bezpieczny sposób, aby wyczyścić elementy.

Środki typu APC mają również możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. Koncentraty są najczęściej spotykaną formą uniwersalnych kosmetyków czyszczących. Stopień rozcieńczenia preparatu z wodą decyduje o jego sile działania. Na opakowaniach produktów producenci podają zalecane proporcje mieszania.

mycie felg samochodowych

Czy warto stosować APC, skoro mamy inne możliwości?

Dobry środek APC powinien nadawać się do stosowania na wszystkich powierzchniach. Najczęściej stosuje się je w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia. Preparatami tymi można usuwać plamy z tapicerki, czyścić grodzie silnika, a także usuwać pozostałości po owadach i inne silnie związane zabrudzenia drogowe. Produkty typu APC mogą być stosowane do powierzchownego czyszczenia tworzyw sztucznych we wnętrzach pojazdów, jeżeli zostaną rozcieńczone odpowiednią ilością koncentratu.

Producenci czasami nadużywają terminu APC i stosują go do produktów, które nadają się tylko do użytku zewnętrznego. Środki te mają silną zdolność do usuwania brudu, dlatego nie można ich stosować do tapicerki. Ważne jest, aby przed zakupem jakiegokolwiek produktu przeczytać etykietę i zrozumieć jego przeznaczenie.

Jaki produkt APC powinieneś wybrać?

Firmy specjalizujące się w produkcji i aplikacji kosmetyków do detailingu to te, które oferują preparaty APC. Już za 15 zł za litr można kupić produkty APC. RR Customs All Purpose cleaner może być stosowany na wszystkich powierzchniach. ADBL APC to nieco droższy produkt o podobnych właściwościach, który kosztuje około 25 zł za litrową butelkę.

Sprawdź również ranking preparatów APC, który jest dostępny na stronie https://autokosmetykaranking.pl/kosmetyki-samochodowe-rankingi/ranking-preparatow-apc/qtk_shof

Jak używać APC

Prawidłowe rozcieńczenie koncentratu jest pierwszym krokiem w stosowaniu APC. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na etykiecie. Po ustaleniu właściwych proporcji, możesz nanieść go na zaatakowane miejsce za pomocą miękkiej szmatki lub spryskiwacza. Po odczekaniu zalecanego czasu należy spłukać preparat dużą ilością wody. Ważne jest, aby nie dopuścić do całkowitego wyschnięcia preparatu na powierzchni. Nie zaleca się stosowania produktów typu APC na elementach grzejnych.

Kosmetyki APC to niezwykle użyteczne środki, które poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Charakteryzują się uniwersalnością, bezpieczeństwem i niską ceną.