Post

Ujawnione: prawdziwy koszt eksploatacji samochodu

Udostępnij Facebook Twitter

Utrzymanie samochodu w Wielkiej Brytanii kosztuje od £250 do £404 miesięcznie, w zależności od miejsca zamieszkania, twierdzą nowe badania.

Według dostawcy finansowania pojazdów Moneybarn, koszty utrzymania samochodu są najwyższe w Londynie (około £404 miesięcznie, czyli prawie 18% średniej miesięcznej pensji).

Obliczając różne czynniki motoryzacyjne, takie jak koszt dojazdów do pracy, składki ubezpieczeniowe, prywatny parking i podatek drogowy, mieszkańcy południowo-zachodniej Anglii płacą najmniej za utrzymanie samochodu (250 funtów miesięcznie).

Koszt utrzymania samochodu w Wielkiej Brytanii może wydawać się wysoki, ale jeśli wziąć pod uwagę inflację, Moneybarn twierdzi, że w ciągu ostatniej dekady koszt ten faktycznie spadł. Obecnie utrzymanie samochodu jest tańsze średnio o 30,20 funtów miesięcznie w porównaniu z poprzednimi latami2.

"To naprawdę interesujące, aby zobaczyć różnicę w utrzymaniu samochodu w całej Wielkiej Brytanii" - powiedział Tim Schwarz, szef marketingu Moneybarn.

"Zgodnie z oczekiwaniami, londyńczycy mają najwyższe koszty utrzymania samochodu, ale to się równoważy, ponieważ londyńczycy zarabiają średnio więcej w porównaniu z resztą Wielkiej Brytanii".

"Naprawdę pozytywne jest również to, że koszty utrzymania ogólnie rosną wolniej niż inflacja, co pozwala większej liczbie osób na możliwość posiadania pojazdu".