Post

Naprawa, a wymiana szyby samochodowej

Jeśli próbujesz ustalić, czy lepiej jest naprawić szkło samochodowe lub mieć przednią szybę wymienioną całkowicie, istnieje kilka różnych czynników do rozważenia. Wpływ, że uszkodzenie ma na widoczność i zdolność do bezpiecznego prowadzenia samochodu są najważniejsze kryteria. Następnie, rozmiar, głębokość i lokalizacja chipa lub pęknięcia są również ważone przy określaniu najlepszego rozwiązania jest dla uszkodzonego szkła samochodowego.

Co to jest najlepszy sposób, aby naprawić moją przednią szybę?

To może być trudne do podjęcia decyzji, co jest najlepszym sposobem, aby go naprawić. Oto szybki przewodnik, aby pomóc określić najlepszy sposób działania dla uszkodzonej szyby.

Może być naprawiona, jeśli powinna być wymieniona, jeśli
Naprawa uszkodzenia nie zmniejszy bezpieczeństwa samochodu w przypadku uderzenia lub kolizji. Przednia szyba jest uszkodzona do tego stopnia, że utrudnia kierowcy widoczność.
Pęknięcie jest krótsze niż 12 cali lub odprysk jest mniejszy niż 1 cal. Pęknięcie jest dłuższe niż 14 cali lub odprysk jest większy niż 3 cale.
Uszkodzona jest tylko zewnętrzna warstwa szkła. Wewnętrzna warstwa szkła również została rozbita.
Pęknięcie lub odprysk nie znajduje się blisko zewnętrznego brzegu szyby. Uszkodzenie znajduje się w pobliżu lub sięga rogu lub krawędzi szyby przedniej.
Czynniki związane z naprawą lub wymianą przedniej szyby
Spójrzmy głębiej na te aspekty, które powinny być brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy naprawić lub wymienić szybę samochodową.

Bezpieczeństwo

Jak w przypadku wszystkich kwestii w świecie motoryzacji, bezpieczeństwo jest najważniejszym problemem. Choć jazda z pękniętą szybą przednią na krótkim dystansie nie jest na ogół niebezpieczna, należy ją jak najszybciej naprawić lub wymienić. Szyba przednia jest zaprojektowana jako kluczowy element integralności strukturalnej pojazdu, ale jej uszkodzenie osłabia szkło. Jeśli samochód uczestniczy w kolizji, pęknięta przednia szyba nie jest w stanie zapewnić zamierzonego poziomu ochrony kierowcy i pasażerów.

Widoczność

Jazda samochodem z przednią szybą, która została uszkodzona w sposób, który zmniejsza zdolność kierowcy do wyraźnego widzenia jest dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa. W niektórych stanach, takich jak Pennsylvania, jest to również nielegalne. Naprawa szkła nie jest zazwyczaj zalecane, jeśli pęknięcie lub zadrapanie jest w ramach linii widzenia kierowcy - oznacza to ogólnie obszar powierzchni pokryte przez wycieraczki przedniej szyby.

Wymiary

Chociaż nowe narzędzia i techniki są zawsze opracowywane do naprawy szyb samochodowych, nadal istnieją ograniczenia co do wielkości i rodzaju uszkodzeń, które mogą być naprawione. Przewodnik Repair of Laminated Automotive Glass Standard (ROLAGS) opublikowany przez National Windshield Repair Association (NWRA) stwierdza, że można bezpiecznie naprawiać odpryski lub pęknięcia o średnicy do 1 cala lub pęknięcia o długości od 12 do 14 cali.

Głębokość

Szyby przednie są wykonane z dwóch warstw szkła i, jeśli uszkodzenie przenika przez warstwę plastiku lub wewnętrznej warstwy szkła, nie może być naprawiony i będzie musiał być wymieniony. Wymiana jest również prawdopodobne zalecenie dla szyby z jakiegokolwiek rodzaju uszkodzenia na wewnętrznej warstwy szkła, nawet jeśli zewnętrzna warstwa jest nienaruszona.

Pozycja

Jeśli przednia szyba ma pęknięcie, które zbliża się do ramy, to jest prawdopodobne, że technicy szkło samochodowe będzie zalecić, aby go wymienić. To dlatego, że nawet małe pęknięcia w pobliżu krawędzi lub rogu szkła może pogorszyć i rozprzestrzeniać się szybko dzięki drgania samochodu i dodatkowe stres, jak podróżuje nad wybojami i spadki na drodze. Pęknięcia znajdujące się w pobliżu ramy mogą również stanowić problem dla bezpieczeństwa, ponieważ osłabiają integralność strukturalną szyby.

Lokalizacja uszkodzenia szyby przedniej może być również problemem, gdy dotyczy systemów technologicznych z komponentami, które są wbudowane w szybę przednią. Aby zapewnić prawidłowe działanie czujników, automatycznego hamowania lub zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, zalecana może być ich wymiana.

Zalety naprawy szyb samochodowych

Naprawa pęknięcia w odpowiednim czasie pomoże zapobiec jego rozprzestrzenianiu się. Technicy szkła samochodowego mogą naprawić większość drobnych pęknięć i chipów w około 30 minut, a koszt jest stosunkowo niski. Dobrze naprawiona przednia szyba powinna całkowicie przywrócić zarówno trwałość, jak i widoczność. Należy również pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj preferują pokrycie kosztów naprawy.

Zalety wymiany szyby samochodowej

Wymiana będzie prawdopodobnie trwać dłużej - około 3 godzin, jeśli ten typ szyby jest w magazynie - i być droższa opcja. Jeśli jednak zostanie wykonana prawidłowo, wymiana szyby jest pewnym sposobem na przywrócenie integralności samochodu w przypadku rozległych uszkodzeń lub pęknięć sięgających ramy, a zatem może być najbezpieczniejszą opcją. Instalacja nowego szkła zapewnia najwyższy poziom widoczności, gdzie wyszczerbione lub mocno wżarte szkło może nadal wydawać się mniej jasne, nawet po naprawie.